5 راز SEO که ترافیک وب سایت را افزایش می دهد

بهینه سازی برای ترافیک

بهینه سازی موتور جستجو چیست؟ آیا این هنرهای سیاه یا یک سری تصادفات است که به طور جادویی ترافیک وب سایت را جذب می کند؟ اگر از مخاطبان هدف خود بپرسید، آنها با نگاهی خالی به شما نگاه خواهند کرد. اما اگر بتوانید از یک موتور جستجو بپرسید، پاسخ را پیدا خواهید کرد.

سئو یک روش استراتژیک برای تأثیرگذاری بر روی دید وب سایت شما در نتایج جستجو است. این نتایج جستجوی بدون پرداخت چیزی هستند که به آنها نتایج ارگانیک می گویند. هنگامی که یک بازدیدکننده بر روی عنوان صفحه ای کلیک می کند که بهترین راه حل آنها را توصیف می کند، این همان چیزی است که به آن ترافیک ارگانیک می گویند.

برخی از آژانس های سئو سعی می کنند شما را متقاعد کنند که کلمات کلیدی مهمترین عامل در بهینه سازی سایت هستند. این نه تنها نادرست است، بلکه هیچ منطقی هم ندارد. وقتی کاربر یک سوال یا موضوع را در کادر جستجو وارد می کند، به ندرت کلمه کلیدی را به عنوان پرس و جو قرار می دهد. با این حال آنها یک پرس و جو جستجو را با یک سوال یا یک بیانیه شروع می کنند. بله، دانستن اینکه مخاطب هدف شما از چه کلمات کلیدی استفاده می کند بسیار مهم است. اما درک مشکل آنها و ایجاد محتوایی که راه حل آنها را حفظ می کند بسیار مهم است.

عوامل زیادی در نحوه نمایش وب سایت شما در نتایج جستجو نقش دارند. هرچه محتوای شما متمرکزتر باشد، همراه با سایر شاخص های عملکرد، موقعیت شما را مشخص می کند.

چگونه می توانم ترافیک وب سایت خود را افزایش دهم؟

هر وب سایتی باید پاسخگوی سوال بازدیدکنندگان باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، ابتدا باید آنچه را که برای مخاطب هدف شما مهم است، کشف کنید . در مرحله بعد باید استراتژی ایجاد کنید که بر نحوه جذب بازدیدکنندگان سایت متمرکز شده و متعاقباً اعتماد ایجاد کنید. و در نهایت باید به قول خود عمل کنید. چه خدمات، محصولات یا اطلاعات آن.

پس همه اینها چه ربطی به سئو دارد؟ همه چيز. بهینه سازی موتورهای جستجو باید قبل از ساخت یک سایت و همچنین در حین و پس از راه اندازی اجرا شود. طراحی وب سایتی که بر روی تجربه کاربر متمرکز باشد، چیزی است که یک کسب و کار آنلاین را می سازد یا شکست می دهد. بنابراین چگونه می توانید مطمئن شوید که موتورهای جستجو ترافیک را به سمت وب سایت شما و محتوای پر ارزشی که دارد هدایت می کنند؟

در اینجا 5 راز سئو که باعث افزایش ترافیک می شود آورده شده است:

1. سرعت سایت
هنگامی که تمام داده های خود را جمع آوری کردید، زمان آن رسیده است که حضور آنلاین خود را ایجاد کنید. گوگل تاکید زیادی بر سرعت صفحه دارد. در تئوری، هرچه یک صفحه سریعتر بارگذاری شود، بازدیدکننده سریعتر می تواند پاسخ درخواست خود را دریافت کند. این بدان معناست که وقتی یک سایت در حال توسعه است، استفاده از کدنویسی مناسب و کاهش محتوای “بالاتر” بسیار مهم است.

راز اینجا این است که سایتی را توسعه دهید که کاربر پسند باشد، به راحتی قابل پیمایش باشد و درهم ریختگی بسیار کمی داشته باشد. سعی کنید از پاپ آپ هایی که ممکن است در تعامل بازدیدکنندگان در سایت شما اختلال ایجاد کند، اجتناب کنید. در صورت امکان، فایل های CSS و جاوا اسکریپت خود را فشرده کنید، سپس آنها را به بخش <Body> سایت خود منتقل کنید. من سایت هایی را با حداقل فایل در بخش <Head> یک سایت دیده ام که به طور یکپارچه سرعت و عملکرد صفحه را افزایش می دهند .

سرعت بارگذاری صفحه یک عامل رتبه بندی برای گوگل است. اگر می خواهید ترافیک بیشتری داشته باشید، سرعت سایت خود را افزایش دهید.

2. عنوان صفحه و URL
اولین برداشتی که یک بازدیدکننده بالقوه از کسب و کار شما می گیرد، از داخل صفحات نتایج موتور جستجو یا SERP است. به همین دلیل تگ عنوان شما بسیار مهم است. کلمات کلیدی ذکر شده در بالا را به خاطر دارید؟ این جایی است که شما موثرترین کلمات کلیدی خود را برای استفاده قرار می دهید! وقتی کاربر یک عبارت جستجو را وارد می‌کند، انتظار دارد آن عبارت یا موضوع کلیدواژه را در نتایج ببیند. با تزریق همان عبارات کشف شده از تحقیقات کلمه کلیدی خود به عنوان صفحه، احتمال کلیک بازدیدکنندگان بر روی وب سایت شما (بر خلاف رقبای خود) را افزایش می دهید.

URL های کاربر پسند نیز در هنگام خزیدن سایت شما توسط موتور جستجو در نظر گرفته می شود. URL های کوتاه و دقیق ایده آل هستند و نتایج بهتری نسبت به یک URL طولانی و پرمخاطب دارند.

راز اینجا این است که عنوان صفحه را که حاوی کلمه کلیدی تمرکز است، با نام URL مرتبط ترکیب کنید. موتورهای جستجو هنگام شناسایی سریع هدف یک صفحه، به دنبال این خواهند بود. این همچنین به موتورها نشان می دهد که صفحه وب شما ارزشمند است و باید در یا نزدیک صفحه 1 نتایج جستجو قرار گیرد.

هنوز هیجان زده نشو اگر می خواهید ترافیک را افزایش دهید، کارهای بیشتری باید انجام شود.

3. فراداده
توصیف اینکه یک صفحه درباره چیست، بخش دوم متقاعد کردن بازدیدکنندگان جدید بالقوه است که وب سایت شما راه حل هایی را دارد که آنها به دنبال آن هستند. متا توصیف بسیار مهم جایی است که شما برای بازدیدکننده مطرح می کنید.

راز اینجا این است که از کلمه کلیدی تمرکز خود در توضیحات متا استفاده کنید. آیا می خواهید باهوش باشید؟ به داخل کنسول جستجوی گوگل خود نگاه کنید تا تغییرات کلمات کلیدی را بیابید. سپس آن تغییرات را بردارید و از آنها در توضیحات استفاده کنید. آیا می خواهید کمی جلوتر از آن بروید؟ مشکلی نیست! کلمه کلیدی خود (مرتبط با یک صفحه خاص) را بردارید و آن را در کادر جستجوی گوگل قرار دهید. یک بخش کشویی با سایر عبارات کلیدواژه دم بلند ظاهر می شود که گوگل فکر می کند به آن عبارت جستجو مرتبط است. یکی را بگیرید و از آن در توضیحات متا خود استفاده کنید. این بخشی از تکنیک نمایه سازی معنایی پنهان است، اما در پست دیگری درباره آن صحبت خواهیم کرد.

4. ساختار صفحه
من نمی توانم به اندازه کافی بر این موضوع تاکید کنم! اگر برای بازدیدکنندگان سایت شما برای خواندن یا پیمایش مشکل است، موتورهای جستجو نیز همین کار را خواهند کرد. هدف شما جذب ترافیک است، نه دور کردن آن. اگر موتورهای جستجو متوجه شوند که ساختار صفحه شما قابل درک نیست یا سازماندهی نشده است، می توانید چیزی را دریافت کنید که “جریمه خودکار” نامیده می شود (که با جریمه دستی متفاوت است).

پنالتی خودکار یک پنالتی الگوریتمی است.

راز اینجا این است که هنگام ساختاردهی صفحات وب خود، بهترین روش سئو را دنبال کنید. از تگ های عنوان و محتوایی استفاده کنید که ارزش آن صفحه را تقویت می کند. ارزش در ارتباط یافت می شود . هرچه محتوای شما مرتبط تر و ساختارمندتر باشد، یک صفحه قوی تر خواهد بود. ساختار صفحه به تجربه کاربر می افزاید و برای موفقیت کل سایت شما حیاتی است.

به یاد داشته باشید که قبل از اضافه کردن محتوا از سرفصل ها استفاده کنید. از تگ های سرفصل <H1> و <H2> برای نمایش عناوین خود استفاده کنید. آنها همچنین به شکستن محتوای شما کمک می کنند. اگر محتوا خیلی حجیم باشد، در سراسر صفحه پخش شود یا پر از خطا باشد، این موضوع روی آن صفحه تأثیر منفی خواهد گذاشت. ناگفته نماند زمانی که موتورهای جستجو صفحه شما را می خزند، اگر خواندن برای آنها مشکل باشد، ممکن است در نتایج جستجو از بین بروند. این تنها فضایی را برای رقبای شما ایجاد می کند تا از شما جلوتر و جلوتر باشند.

همیشه یک Call To Action یا CTA در صفحات وب خود داشته باشید. همه آنها. این نه تنها نشان می‌دهد که شما تلاش می‌کنید تا مخاطبان هدف خود را درگیر کنید، بلکه سرنخ‌های قابل اعتمادی را ایجاد می‌کند که باعث ایجاد تبدیل می‌شوند.

5. پیوندها. پیوندها پیوندها
راه شماره 1 برای افزایش ترافیک وب سایت شما، لینک ها است. از منظر سئو، این لینک ها را می توان به 3 دسته تقسیم کرد.

– لینک های داخلی – لینک های
خارجی
– لینک های ورودی (بک لینک)

برخی در صنعت سئو می‌پرسند که چرا من جرأت می‌کنم پیوندهای داخلی و خارجی را به عنوان راهی برای افزایش بازدیدکنندگان وب‌سایت ذکر کنم. پاسخ ممکن است شما را شگفت زده کند. هدف در اینجا دوباره افزایش ترافیک است. اینکه چگونه موتورهای جستجو شما را می بینند، مستقیماً بر میزان برداشت هایی که در نتایج دریافت خواهید کرد تأثیر می گذارد. هرچه تعداد بازدیدهای شما بیشتر باشد، احتمال CTR یا نرخ کلیک بیشتر است.

حالا چرا این مهم است؟

وقتی موتورها سایت شما را می خزند، به دنبال لینک های داخلی شما هستند. این پیوندها کل سایت شما را به هم متصل می کند و ارتباط برند شما را به صورت آنلاین تقویت می کند. هنگامی که آنها پیوندهای داخلی طبیعی یا پیوندهای خارجی را می بینند که بازدیدکنندگان را به منابع مرتبط خارج از سایت شما هدایت می کند، شما در حال ایجاد قدرت هستید. شما همچنین به بازدیدکنندگان (و موتورها) کمک می کنید تا به راحتی در سایت شما حرکت کنند.

راز در اینجا ساختن پیوندهای ورودی است. این بک لینک ها پیامی را به موتورهای جستجو منتقل می کنند. به آنها می گوید: “ما مرتبط هستیم و منابع دیگر نیز اطلاعات ما را ارزشمند می دانند”.

همیشه به خاطر داشته باشید که تعداد بک لینک ها مهم نیست، کیفیت آن مهم است. هر چه دامنه های وب سایت با کیفیت بالاتری به سایت خود اشاره داشته باشید، شانس بیشتری برای رتبه بندی آن صفحات فرود بیشتر است. این یکی از بهترین اسرار (یا بدتر از آن حفظ شده) است. هنگام ایجاد یک کمپین لینک، سعی کنید منابعی را که نه تنها مرتبط با صنعت خود هستند، بلکه دارای یک دامنه با عملکرد خوب نیز بیابید.

پیوندها مایه حیات هر وب سایتی هستند. هنگامی که یک موتور جستجو در سایت شما می خزد و بک لینک های با کیفیت را ارزیابی می کند، می توانید موقعیت جستجوی خود را بهبود ببخشید. این به نوبه خود ترافیک جستجوی ارگانیک شما را افزایش می دهد. وقتی موتورها متوجه حجم ترافیک بالا و تعامل در سایت شما می شوند، این نشان می دهد که بازدیدکنندگان ارزشی از شما کسب می کنند.

SEO ترافیک را ارائه می دهد

اگر به دنبال افزایش ترافیک وب سایت هستید، اینها فقط برخی از عوامل اساسی و در عین حال مهم هستند. هنگامی که با در نظر گرفتن تجربه کاربر، بهینه سازی را انجام می دهید تا توجه موتورهای جستجو را به خود جلب کنید، Google Analytics به شما کمک می کند تا رویکرد شما را بیشتر تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *