بنابراین، شما در نهایت برنامه‌ای برای بهبود موشن گرافیک و ایجاد  انیمیشن‌های ویدیویی عالی ایجاد کردید . عالی! سپس ممکن است شروع به  یادگیری ابزار After Effects کرده باشید، زیرا یکی از بهترین ابزارهایی است که طراحان برای ایجاد انیمیشن ویدیویی برای تجارت استفاده می کنند. با کمک پلاگین های خاصی می توانید به راحتی انواع انیمیشن های موثر را درون این نرم افزار ایجاد کنید. 

 

در واقع ابزارهای مختلفی برای انیمیشن وجود دارد، اما مشاهده می شود که برخی از افراد از ابزارهای مبتنی بر duik و برخی دیگر از ابزارهای عروسکی استفاده می کنند. اگر قصد دارید وارد این زمینه شوید، احتمال زیادی وجود دارد که در تصمیم گیری برای استفاده از کدام ابزار سردرگم شوید. 

اگر شما هم مانند دیگران با یک قایق دریانوردی می کنید، این وبلاگ می تواند به شما در تصمیم گیری درست کمک کند. قبل از اینکه به تفاوت های بین این دو انیمیشن بپردازم، اجازه دهید ابتدا توضیح بدهم که آنها در واقع چه هستند.

ابزار Puppet Pin چیست؟

یکی از مفیدترین ابزار After Effects Puppet Pin است. با استفاده از این ابزار می توانید به راحتی یک تصویر ثابت را تنها با چند کلیک و فریم های کلیدی به یک انیمیشن پر جنب و جوش تبدیل کنید. این ابزار ویژگی‌ها و روش‌های خاص خود را دارد، اما با ویدیوهای آموزشی آن، می‌توانید همه چیزهایی را که باید در مورد آن بدانید، یاد بگیرید.

ابزار Puppet Pin را می توان بر روی هر لایه بصری از جمله شکل، تصویر و ویدئو استفاده کرد. بعداً برای یادآوری این مطالب را دوباره مرور خواهیم کرد، اما قبل از شروع آن را در نظر داشته باشید.

Duik Bassel چیست؟ 

Duik پلاگینی است که معمولاً در تقلب اجزای طراحی هر شخصیت به منظور ایجاد بهترین انیمیشن ممکن با آن شخصیت استفاده می شود. علاوه بر این، به شما در ارائه قطعات حرکتی از پیش طراحی شده نیز کمک می کند که با آن می توانید به راحتی تصاویر قدرتمندی را مطابق با نیاز خود طراحی کنید. 

در واقع، duik brassel یکی از قوی‌ترین و مطمئن‌ترین ابزارهای ریگینگ و انیمیشن است که به طراحان اجازه می‌دهد تا با ایجاد تصاویر عالی که توجه مخاطب را به خود جلب می‌کنند، حرفه‌ای‌تر عمل کنند.

اکنون که هر دو ابزار انیمیشن را به طور خلاصه درک کردید، اجازه دهید به تمایز واقعی دویک و عروسک بپردازیم. 

دویک باسل در مقابل ابزار عروسکی

اشتباه نخواهد بود اگر بگوییم که هر دو ابزار در چارچوب  افتر افکت انیمیشن دو بعدی نقش حیاتی دارند . اما در اینجا، نکته به این می رسد که چگونه می توانیم در واقع هر دو را از یکدیگر متمایز کنیم. بیایید نگاهی بیندازیم… 

تفاوت 1

Duik bassel یک افزونه تقلب انیمیشن برای کاراکترهای دو بعدی است که به طور پیش‌فرض در After Effects موجود نیست، اما باید طبق نسخه افتر افکتی که استفاده می‌کنید دانلود شود. در حالی که از طرف دیگر،  Puppet too l یک ابزار داخلی است که قبلاً در After Effects وجود دارد.

تفاوت 2

افکت عروسکی در   پاسخ به قرارگیری و حرکت پین ها، بخشی از تصویر را تغییر شکل می دهد. در حالی که، در  Duik Bassel ، خواهید دید که اکثر مراحل تقلب را می توان تنها به دو کلیک کوتاه کرد! 

بله، شما می توانید یک ساختار کامل انسان نما را تنها با اولین کلیک ایجاد کنید. کلیک دوم به طور خودکار کل ساختار را تغییر می دهد. نکته جالب در مورد آن این است که همه این کارها در Duik بدون یک مرحله پیکربندی یا کلیک دیگری انجام می شود.

تفاوت 3

پین عروسکی  یکی از کاربردی ترین ابزارهای افترافکت است. با این کار می توانید تنها با چند کلیک و فریم های کلیدی یک تصویر ثابت را به یک انیمیشن پر جنب و جوش تبدیل کنید. همچنین ابزار Puppet pin را می توان بر روی هر لایه بصری از جمله شکل، تصویر و ویدئو استفاده کرد. 

 

ساختن یک شخصیت انیمیشنی عالی کار آسانی نیست. طراحی خارق‌العاده، درک حرکت، تقلب هوشمند، کادربندی هوشمندانه و ابزارهای صحیح همگی برای شخصیت‌های متحرک حرفه‌ای مورد نیاز هستند. در حالی که،  توسعه‌دهندگان Duik  ساختارهایی را ادغام کرده‌اند که به مخاطب این امکان را می‌دهد تا تمام لایه‌های وابسته را درست همانطور که شما با طراحی مخالفت می‌کنید، اصلاح کند. 

تفاوت 4

اگر بدانید که  Duik  توانایی اعمال سینماتیک معکوس (IK) را بر روی دکل های عروسکی دارد، شگفت زده خواهید شد. این یکی از جنبه هایی است که آن را به ابزاری ارزشمند برای ساختن عروسک ها تبدیل می کند. شما به توانایی های گسترده کدنویسی و زمان زیادی نیاز دارید، به خصوص اگر سعی کنید به صورت دستی این نوع تقلب را با عبارات After Effects بنویسید. 

از سوی دیگر، Duik این فرآیند را آسان‌تر می‌کند، زیرا به شما امکان می‌دهد کنترل پیچیده‌ای بر روی طراحی عروسک خود داشته باشید بدون اینکه واقعاً نگران نوشتن عبارات پیچیده باشید.

علاوه بر این، تغییر و سفارشی سازی دکل ها نیز آسان است زیرا ساختار آنها به فرآیند ریگ اضافه شده است. Duik بسیاری از ویژگی های مختلف را برای تقلب و انیمیشن ارائه می دهد. 

حالا اگر ابزارهای عروسکی را با Duik مقایسه کنم، می گویم که  ابزار عروسکی  به اصلاح ساختار تصویر کمک می کند. این پین‌ها جنبه‌های تصاویر را تنظیم می‌کنند و به راحتی می‌توانند تعیین کنند که کدام بخش از تصویر حرکت کند و کدام یک جامد باقی بماند، همچنین اینکه آیا عناصر تصویر روی هم قرار دارند یا خیر. 

ناحیه داخل یک طرح کلی به شکل یک شبکه مثلثی شکل می‌گیرد و زمانی که پین ​​اولیه تولید می‌شود. هنگامی که ابزار عروسکی اعمال می شود، خواهید دید که طرح کلی به وضوح قابل مشاهده است. نشانگر ابزار Puppet در بخشی از طرح کلی که طرح کلی در آن قرار دارد خواهد بود. 

همچنین پیکسل های تصویر به مش متصل خواهند شد. بنابراین، هر زمان که نشانگر عروسکی را انتخاب کنید، متوجه خواهید شد که پیکسل ها از یک جهت به سمت دیگر حرکت می کنند. 

نتیجه

این همه در مورد تفاوت بین Duik Brussel و ابزار عروسکی است. امیدواریم اکنون  همه چیز را در مورد Duik Brussel و ابزار عروسکی می دانید. اشتباه نخواهد بود اگر بگوییم دویک تماماً در مورد انیمیشن و ریگ کاراکتر است، در حالی که، از سوی دیگر، ابزار عروسکی برای مشخص کردن فریم‌هایی که توسط انیمیشن فریم انجام می‌شوند، شناخته شده است. 

بنابراین، هر دو ابزار انیمیشن قوی هستند. شما فقط باید نیازهای پروژه خود را درک کنید. هنگامی که یک فکر روشن دارید، می توانید به راحتی تصمیم بگیرید که کدام ابزار می تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *