آموزش 9 روش موثر برای افزایش ترافیک وب سایت

وقتی ترافیک وب سایت زیادی ندارید، ممکن است احساس کنید که دارید در فضای خالی فریاد می زنید. در زمان نگارش این مقاله نزدیک به دو میلیارد وب سایت آنلاین وجود دارد. یعنی تقریباً یک نفر از هر سه نفری که امروزه زنده هستند.

بنابراین با توجه به رقابت سخت، چگونه می توانید ترافیک وب سایت را افزایش دهید؟ خوشبختانه، استراتژی های زیادی وجود دارد که می توانید برای ایجاد تعداد ترافیک خود از آنها استفاده کنید.

در این راهنما، ما فهرستی از بهترین راه‌هایی را به شما ارائه می‌کنیم که می‌توانید وب‌سایت خود را بهبود ببخشید تا آمار بازدیدکنندگان بهتری داشته باشید. بازدیدکنندگان بیشتر به معنای کسب و کار بیشتر است، که به معنای درآمد بیشتر است، بنابراین افزایش ترافیک می تواند یک تقویت بزرگ باشد.

آماده می خواهید بیشتر بدانید؟ ادامه مطلب

افزایش ترافیک سایت 3

1. محتوای بیشتری ایجاد کنید

یکی از بهترین راه ها برای افزایش ترافیک وب سایت این است که شروع به تولید محتوای بیشتر برای سایت خود کنید. این می تواند یک وبلاگ، پادکست یا یک مجموعه ویدیویی باشد. وقتی صحبت از محتوا به میان می آید، می توانید به تخیل خود اجازه دهید وحشی شود!

بنابراین چگونه ایجاد محتوای بیشتر به ترافیک وب سایت شما کمک می کند؟ هر صفحه از محتوای وب سایت شما صفحه دیگری است که گوگل می تواند آن را فهرست کند، به این معنی که صفحات بیشتری خواهید داشت که می توانند در نتایج جستجوی افراد قرار بگیرند.

صفحات بیشتر به معنای کلیک بیشتر است، اما این تنها راهی نیست که ایجاد محتوا به شما کمک می کند. شما می توانید قبل از شروع به تولید محتوا تحقیق کلمات کلیدی را انجام دهید و از کلمات کلیدی با حجم بالا در محتوای خود استفاده کنید. در نتیجه، محتوای شما شروع به رتبه بهتری در نتایج جستجو می کند که به معنای کلیک بیشتر نیز می باشد.

دلیلی برای نداشتن وبلاگ در سایت شما وجود ندارد. این یک راه آسان و ارزان برای افزایش ترافیک وب سایت است!

2. از هاست اختصاصی استفاده کنید

اگر وب سایت شما کند است، بازدیدکنندگان از وب سایت شما ناامید می شوند و بدون رفتن به صفحه دیگری در سایت شما را ترک می کنند. به این حالت پرش می گویند و شما می خواهید نرخ پرش خود را تا جایی که می توانید پایین نگه دارید.

وقتی نرخ پرش بالایی داشته باشید، گوگل وب سایت شما را به عنوان کمتر مفید طبقه بندی می کند و در نتایج جستجو رتبه بدتری خواهید داشت.

یکی از راه‌های بهبود نرخ پرش، اجتناب از میزبانی مشترک است. اینجا جایی است که وب سایت شما یک سرور را با چندین وب سایت دیگر به اشتراک می گذارد و اگر آنها مشغول باشند، سرعت شما آسیب می بیند.

هاست اختصاصی جواب می دهد. وقتی از هاست اختصاصی استفاده می کنید، یک سرور کامل دارید که به سایت شما اختصاص داده شده است. این سرعت شما را افزایش می دهد و وب سایت شما را سریع و پاسخگو نگه می دارد و از ناامیدی بازدیدکنندگان می کاهد.

3. برای تبلیغات هزینه کنید

یک راه مطمئن برای پرش به بالای نتایج جستجو، خرید تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) است. شما تبلیغات PPC را برای کلمات کلیدی خاصی هدف قرار می دهید، در حالی که کلمات کلیدی رقابتی تر هزینه بیشتری برای شما دارند.

وقتی کسی کلمه کلیدی گفته شده را جستجو می کند، وب سایت شما در بالای نتایج جستجو ظاهر می شود. اگر به دنبال افزایش سریع ترافیک وب سایت هستید، این یک راه حل فوق العاده است، اما معایب خود را نیز دارد. برای یک، این یک راه حل ارزان نیست.

هر بار که شخصی روی تبلیغ شما کلیک می کند، باید هزینه آن را بپردازید. این می تواند به سرعت جمع شود و در نهایت می تواند مقدار زیادی از بودجه بازاریابی شما را از بین ببرد.

4. از رسانه های اجتماعی به نفع خود استفاده کنید

کسب و کار شما باید در شبکه های اجتماعی فعال باشد. اگر اینطور نیست، راه‌های متنوعی را برای آوردن ترافیک بیشتر به سایت خود از دست می‌دهید.

به عنوان مثال، زمانی که محتوای جدیدی ایجاد می کنید، باید آن را در صفحه رسانه اجتماعی خود ارسال کنید. این به عنوان یک بک لینک به حساب می آید (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد) و ممکن است توجه بیشتری به محتوای شما جلب شود. اگر محتوای آموزنده یا مرتبط ایجاد کرده اید، ممکن است تعداد زیادی اشتراک گذاری نیز داشته باشید، که به انتشار پیام شما حتی بیشتر کمک می کند.

همچنین می‌توانید از ویژگی «استوری» پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام، اسنپ چت و فیس‌بوک برای جلب نظر بیشتر به سایت خود استفاده کنید. این رویکرد به ویژه در میان جوانان محبوب است.

اگر علاقه مند به استفاده از رسانه های اجتماعی برای افزایش ترافیک وب سایت هستید، مطمئن شوید که بازار مناسبی را هدف قرار داده اید. به عنوان مثال، اگر جوانان را هدف قرار می دهید، اینستاگرام و اسنپ چت هر دو عالی هستند. اگر می خواهید مخاطبان بالغ تری را هدف قرار دهید، فیس بوک و لینکدین می توانند کمک زیادی به شما کنند.

5. آدرس های ایمیل را یادداشت کنید

ایمیل مارکتینگ اغلب به عنوان راهی برای افزایش ترافیک وب سایت تلقی نمی شود، اما می تواند به شما کمک زیادی کند. وقتی شخصی به یکی از صفحات فرود شما می آید، سعی کنید ایمیل او را ضبط کنید.

بهتر است در ازای آن چیزی مانند یک کتاب الکترونیکی رایگان، یک خبرنامه یا ورود به قرعه کشی جایزه ارائه دهید. هنگامی که آدرس های ایمیل را ضبط کردید، می توانید از تخصص بازاریابی ایمیلی خود استفاده زیادی کنید و آنها را با ایمیل های خاصی بر اساس صفحه فرودی که به آن وارد شده اند مورد هدف قرار دهید (برای کمک به این فرآیند باید صفحات فرود اختصاصی برای انواع مختلف داشته باشید) .

حتی اگر فقط 10 درصد از این افراد روی پیوندهای موجود در ایمیل شما کلیک کنند، باز هم ترافیک وب سایت شما بیشتر از قبل است و سرمایه گذاری بسیار کمی دارد.

6. ایجاد بک لینک

برای اینکه گوگل بتواند صفحات وب شما را پیدا کند، باید بتواند از طریق پیوند به آنها دسترسی داشته باشد. هر چه تعداد لینک های بازگشت به وب سایت یا بک لینک های بیشتری داشته باشید، رتبه جستجوی شما بهتر خواهد بود.

بنابراین چگونه می توانید بک لینک های بیشتری دریافت کنید؟ مدیران وب‌سایت‌ها قدرت بک لینک‌ها را می‌دانند، بنابراین اغلب در ارائه رایگان آن‌ها مردد هستند.

شما باید با درخواست شروع کنید

هنگامی که شخصی از کسب و کار شما به صورت مثبت نام می برد، مثلاً در بررسی وبلاگ خود، یک بک لینک ایجاد کنید. همچنین باید از هر شرکتی که از شما استفاده می‌کند یا شما استفاده می‌کنید، بپرسید که آیا می‌توانند شما را به عنوان شریک/مشتری در وب‌سایت خود معرفی کنند، با یک بک لینک کامل.

همچنین باید شروع به دسترسی به وبلاگ هایی کنید که در جایگاه شما هستند و از آنها بپرسید که آیا از نوشتن یک پست مهمان خوشحال می شوند یا خیر. یک پست مهمان، محتوایی در مورد صنعت یا جایگاه شما است که سایت دیگری میزبان آن است. به عنوان بخشی از این معامله، معمولاً به شما اجازه بک لینک داده می شود که می تواند به تنهایی ترافیک بیشتری را به همراه داشته باشد و همچنین رتبه شما را افزایش دهد.

7. محتوای خود را به روز نگه دارید

آیا وب سایت شما مملو از محتوای قدیمی است که دیگر باعث جذب بازدیدکنندگان نشده است؟ اگر چنین است، ممکن است بتوانید این محتوا را با به روز رسانی آن برای سال جاری احیا کنید!

سئو به طور مداوم در حال تغییر است و اگر سایت شما فقط محتوای قدیمی داشته باشد، قرار نیست بازدیدکنندگان را جلب کنید. تغییرات زیر می تواند رتبه جستجوی صفحه را در کوتاه ترین زمان به شدت افزایش دهد:

  1. به‌روزرسانی سال در عنوان صفحه، به‌عنوان مثال، تغییر «پرطرفدارترین روندهای 2019» به «گرمترین روندهای 2020»
  2. رفع هرگونه لینک خراب در محتوا
  3. به روز رسانی اسکرین شات های قدیمی
  4. استفاده از آمار سال جاری
  5. تعمیر تصاویر شکسته
  6. اطمینان حاصل کنید که محتوای شما تازه باقی می ماند. زمان زیادی نمی گیرد و می تواند تغییرات زیادی در سایت شما ایجاد کند!

8. بهینه سازی برای جستجوی صوتی را شروع کنید

جستجوی صوتی به بخش بزرگی از سئو تبدیل شده است. بیشتر ما از سیری، دستیار گوگل و الکسا برای جستجوی خود استفاده می کنیم. برای بهبود ترافیک وب سایت خود با توجه به جستجوی صوتی، باید سایت خود را برای آن بهینه سازی کنید.

یکی از بزرگترین تغییراتی که باید انجام دهید این است که کلمات کلیدی طولانی تری را در سایت خود بگنجانید. کلمات کلیدی جستجوی صوتی دم دراز شامل سؤالات طبیعی است: بسیاری از ما کلمات کلیدی را به همان روشی که ممکن است در رایانه خود جستجو می کنیم به دستیارهای دیجیتال خود پارس نمی کنیم.

شما باید به این سوالات نیز پاسخ دهید. هدف جستجوی صوتی یافتن سریع پاسخ سؤالات است: اگر در اطراف بوش غلبه کنید، رتبه نخواهید داشت. شما نیز باید مختصر باشید، زیرا دستیارهای دیجیتال دوست دارند قطعاتی از اطلاعات را پیدا کنند که بتوانند به کاربر منتقل کنند.

9. از سئوی محلی استفاده کنید

شما ممکن است همه چیزهایی را که باید در مورد بهینه سازی وب سایت خود برای جستجوی اصلی گوگل بدانید، اما در مورد بهینه سازی برای نقشه های گوگل چیست؟ هر روز، میلیون‌ها نفر از Google Maps استفاده می‌کنند و نسبت قابل توجهی از این افراد به دنبال کسب‌وکارهای نزدیک خود هستند.

شما می توانید از این مزیت برای افزایش ترافیک وب سایت استفاده کنید. از تکنیک‌های سئوی محلی مانند ادعای فهرست کسب‌وکار من در Google و ارائه اطلاعات و اسکرین‌شات‌ها درباره کسب‌وکارتان استفاده کنید.

این کار هم می تواند بازدیدکنندگان بیشتری را به موقعیت مکانی شما و هم بازدیدکنندگان بیشتری را به وب سایت شما برساند. این یک برد-برد است و کاری است که باید در سال 2020 انجام دهید.

چگونه می توانیم به شما در افزایش ترافیک وب سایت کمک کنیم

ما راه های مختلفی را برای افزایش ترافیک وب سایت به شما نشان داده ایم، اما راه دیگری نیز وجود دارد: پیوستن به یک شبکه تبادل ترافیک مانند شبکه ما. یک سیستم تبادل ترافیک لیستی از وب سایت ها را جمع آوری می کند و صاحبان هر وب سایت در حال مرور سایت های یکدیگر هستند. این بدان معنی است که همه افراد در شبکه به سرعت ترافیک بیشتری دریافت می کنند.

همین امروز بصورت رایگان نرم افزار را دانلود کرده و برای افزایش ترافیک وب سایت خود آماده شوید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *