تلفن های همراه در قرن بیست و یکم مدل های تجاری، روش های عملکرد و بازارها را متحول کرده اند. در طول دو سال گذشته، ما یک اپیدمی جهانی را تجربه کرده‌ایم که صنعت برنامه‌نویسی و توسعه وب را تقویت کرده و آن را قادر به پیشرفت سریع کرده است.

پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۲۲ درآمد اپلیکیشن‌های موبایل به ۶۹۳ میلیارد دلار برسد. برای اینکه در بازار امروز رقابتی باقی بمانند، شرکت‌های توسعه اپلیکیشن موبایل باید از آخرین روندها به‌روز باشند.

در تلاش برای پیش‌بینی آینده برنامه‌های تلفن همراه در سال 2021، در فناوری 5G، اینترنت اشیاء و سرگرمی‌های اول از طریق تلفن همراه، از جمله موارد دیگر، از شانس استفاده کردیم. فرض ما درست بود

به نظر می رسد اپلیکیشن های گوشی های هوشمند اکنون برای هر برندی در دسترس است. انتظار می رود تعداد ناشرانی که بیش از 1 میلیون دلار درآمد دارند در سال 2021 به نزدیک به 900 افزایش یابد که افزایش 91 درصدی نسبت به سال 2016 است. در نتیجه قرنطینه های پس از همه گیری، افزایش قابل توجهی رخ داد.

اگر می‌خواهید با شرکت‌هایی که از نظر فناوری هوشمند هستند رقابت کنید، برنامه‌های موبایل باید مرتبط باقی بمانند و نتایج بهتری نسبت به یک وب‌سایت ارائه دهند. برای موفقیت در کسب و کار اپلیکیشن موبایل، باید با روندهای فعلی همگام باشید. مقاله ما برخی از روندهای برتر در توسعه برنامه برای اندروید در سال 2022 را بررسی می کند.

روند توسعه اپلیکیشن موبایل اندروید 2022

برنامه های فوری برای اندروید

وقتی صحبت از توسعه برنامه های اندروید سفارشی می شود، برنامه های سریع چیز جدیدی نیستند. با این حال، آنها در حال به دست آوردن محبوبیت هستند. کاربران برنامه‌های اندروید فوری می‌توانند اغلب برنامه‌ها یا بازی‌ها را بدون نیاز به نصب آن‌ها بر روی دستگاه‌های خود امتحان کنند. آنها مصرف کنندگان را از دانلود برنامه منع می کنند و به آنها اجازه می دهند بدون دانلود مستقیم و سریع به اینترنت دسترسی داشته باشند.

این فناوری هم برای بازی ها و هم برای شرکت های تجارت الکترونیک مفید است. این برنامه های فوری فضای اضافی را در دستگاه های شما اشغال نمی کنند و به طور قابل توجهی وقفه های سیستم را از بین می برند. مزایای اصلی شامل دسترسی کامل به یک برنامه اندرویدی بدون نیاز به دانلود، فضای ذخیره سازی بیشتر، طراحی عالی UI/UX و غیره است.

فناوری مبتنی بر بلاک چین

با فناوری بلاک چین، می‌توانید راه‌حل‌های توسعه برنامه غیرمتمرکز ایجاد کنید که شفافیت را افزایش می‌دهد، دسترسی ناخواسته را حذف می‌کند و استفاده از اقدامات امنیتی قوی را امکان‌پذیر می‌کند. این انتخاب توسعه برنامه اندروید برای بخش های مالی مانند صرافی ها، بانک ها و انواع دیگر ایده آل است.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط PWC، حدود 84 درصد از سازمان ها در سراسر جهان به طور فعال از فناوری های بلاک چین استفاده می کنند. این چیزی است که روند توسعه برنامه فعلی تمرکز زیادی روی آن دارد.

یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی (AI)

رایانش ابری به هر کسب و کاری امکان دسترسی به قدرت محاسباتی زیادی را می دهد. ساخت مدل‌های هوش مصنوعی که فرآیندهای واقعی را تکمیل می‌کنند یا کارهای غیرقابل تصور قبلی را انجام می‌دهند، آسان‌تر می‌شوند. طبق گفته Accenture، هوش مصنوعی که امروزه در دسترس است می تواند بهره وری را تا بیش از 40 درصد افزایش دهد.

نقاط قوت و ضعف توسعه هوش مصنوعی تطبیق پذیری این راه حل است. ممکن است برای خودکار کردن فرآیندهای مختلف و ترکیب تشخیص تصویر، تجزیه و تحلیل داده‌ها و پردازش زبان طبیعی استفاده شود. 

علاوه بر این، فقط روش آموزشی استفاده از رایانه را ضروری می کند. شبکه عصبی که قبلا آموزش داده شده است می تواند بدون استفاده از پردازنده به طور موثر در دستگاه های هوشمند معرفی و استفاده شود.

تجارت M

اگرچه بخش خرده‌فروشی در سال 2020 سال خوبی را سپری نکرد، اما وقتی صحبت از تجارت الکترونیک می‌شود، این یک فاجعه بود. اپیدمی جهانی کروناویروس جدید روش خرید ما را تا آخر عمر تغییر داده است. 

این یک تغییر قابل توجه به نفع تجارت الکترونیک است. همه شرکت‌هایی که قبلاً به مدل خرده‌فروشی آفلاین متکی بودند، اکنون مجبور به تعطیلی یا سازگاری و آنلاین شدن هستند.

وقتی صحبت از تجارت الکترونیکی می شود، نباید از تجارت سیار که به عنوان تجارت الکترونیکی نیز شناخته می شود، غافل شد. طبق آمار Statista، تجارت الکترونیکی تا سال 2021 می تواند 3.5 میلیون دلار درآمد ایجاد کند. این تنها 72.9 درصد از فروش تجارت الکترونیک جهانی را تشکیل می دهد. تاثیر تجارت الکترونیک را نمی توان نادیده گرفت.

خدمات مبتنی بر اشتراک

همه ما با سرویس های مبتنی بر اشتراک مانند Google Workspace، Netflix، Spotify و تعداد زیادی از دیگر آشنا هستیم. آنها به وضوح در حال رشد هستند و تعداد فزاینده ای از مشاغل را برای پیوستن به روند ارائه دسترسی مبتنی بر اشتراک به خدمات یا محصولات خود ترغیب می کنند.

به عنوان مثال، تجارت بازی در حال حاضر سخت در تلاش است تا خود را به یک شرکت مبتنی بر ابر تبدیل کند. این کار نیاز به به روز رسانی مداوم سخت افزار رایانه شخصی یا خرید یک کنسول جدید برای اجرای بازی های پیشرفته تر را از بین می برد. 

 

خدماتی که توسعه اپلیکیشن موبایل را ارائه می دهند، مشتاق هستند که دست خود را در این صنعت کثیف کنند. پیشرفت های زیادی به زودی در راه است، از جمله GeForce Now از NVIDIA و XBOX Cloud Streaming از مایکروسافت.

واقعیت مجازی و افزوده

واقعیت افزوده، که در ابتدا تصور می‌شد سرگرم‌کننده است، رشد کرده و به یک فناوری با نویدهای زیادی برای گنجاندن در عملیات روزانه شرکت‌های متعدد تبدیل شده است. کووید تاثیر قابل توجهی بر نحوه ارتباط ما با دیگران این روزها داشته است و واقعیت افزوده این پتانسیل را دارد که به آن اضافه کند.

در بسیاری از صنایع، مانند مهمان‌نوازی و مراقبت‌های بهداشتی، این فناوری پتانسیل ایجاد انقلابی را دارد. ترکیب AR، ابر و 5G منجر به یک انقلاب کوچک در مراقبت های بهداشتی خواهد شد. این فناوری هم برای مدیران CX و هم برای بازاریابان مفید خواهد بود.

جریان رویدادها 

همانطور که قبلاً گفته شد، تعاملات اجتماعی ما به طور چشمگیری تغییر کرده است زیرا کسب و کار رویدادهای آفلاین به دلیل همه‌گیری دچار شکست قابل توجهی شده است. کنفرانس‌های بزرگ و کوچک‌تر می‌توانند با اینترنت در سراسر جهان رشد کنند، زیرا شرکت‌کنندگان دیگر نیازی به سفر مایل‌ها و مایل‌ها برای شرکت در یک کنفرانس دو روزه ندارند. این روندی است که یک کسب و کار سفارشی توسعه اپلیکیشن موبایل به آن توجه خواهد کرد.

نمایشگر تاشو 

در سال 2021، پیش بینی می شد که نمایشگر تاشو بازار گوشی های هوشمند را متحول کند. گوشی های هوشمندی مانند Huawei Mate X و Samsung Galaxy Fold پیشگام این روند هستند. در سال های 2021 و 2022، این گوشی محبوب ترین گوشی هوشمند خواهد بود.

توسعه دهندگان اپلیکیشن های موبایل در نتیجه این روند با موانع متعددی روبرو خواهند شد. 

نمایشگر تاشو اساساً به این معنی است که ما قادر خواهیم بود تغییرات زمان واقعی در اندازه صفحه نمایش را در پاسخ به عملکرد کاربر مشاهده کنیم. از نقطه نظر توسعه اپلیکیشن، باید هر برنامه را طوری تغییر دهید که با روند فعلی سازگار باشد.

بومی ابری 

برای نوشتن کدها در برنامه‌های نرم‌افزاری Cloud-Native، یک شرکت توسعه‌دهنده اپلیکیشن موبایل بومی حرفه‌ای را استخدام کنید و یک استراتژی اول ابری را انتخاب کنید. این امر نیاز به داشتن سرور جداگانه برای میزبانی برنامه را از بین می برد. ارائه دهندگان راه حل بومی ابری مانند Azure، Google Cloud و AWS از همه چیز مراقبت می کنند.

مزایا و مزایای توسعه ابری بومی بسیار زیاد است. اگر می خواهید از Google Cloud استفاده کنید، لازم نیست نگران پیش بینی ترافیک باشید. در عوض، باید از سرور میزبان استفاده کنید. ابزار ارائه شده توسط پلتفرم بدون سرور Google Cloud به شما این امکان را می دهد که بر اساس سطح ترافیک به طور خودکار مقیاس را افزایش یا کاهش دهید. 

جهان در حال حاضر در وضعیت بدی به خصوص پس از کرونا قرار دارد. در نتیجه، باید روی محاسبات لبه، آینده مبتنی بر 5G و محاسبات بومی ابری تمرکز کرد. اینها رتبه اول را در برترین روندهای توسعه اپلیکیشن موبایل در سال 2021 به خود اختصاص داده اند.

متاورس

آیا متاورژن شروع به تسلط کرده است؟ توسعه دهندگان اپلیکیشن ها در سال 2022 باید این سوال را از خود بپرسند و در حین طراحی و ایجاد آن در نظر بگیرند. در اکتبر 2021، فیس بوک اعلام کرد که نام شرکت خود را به Meta تغییر خواهد داد. 

از آنجایی که یکی از بزرگترین شرکت های جهان قصد خود را برای تمرکز بر متاورس اعلام می کند، بدیهی است که توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل نیز باید اولویت های خود را تنظیم کنند.

کاربران این فرصت را دارند که با دنیایی که توسط کامپیوتر تولید شده و با سایر کاربران در متاورس تعامل داشته باشند. در این دنیای مجازی، شما می توانید در تعداد تقریبا بی نهایت تنظیمات مجازی سه بعدی وجود داشته باشید. از آنجایی که بازی‌های متاورس محبوبیت پیدا می‌کنند، منطقی است انتظار داشته باشیم که بازی‌های موبایل نیز از همین روند پیروی کنند.

 

توسعه دهندگان باید در سال 2022 ارزیابی کنند که آیا برنامه آنها برای ادغام اولیه با متاورس های مختلف مناسب است یا اینکه در صورت محبوب شدن متاورس باید چرخش را انجام دهند.

متاورس ها انقلاب های اخیر فناوری هستند و انتظار می رود دستگاه های تلفن همراه پلتفرم انتخابی باشند. بر اساس یک مطالعه اخیر، انتظار می رود تا سال 2022، بازار بازی های متاورس موبایل به 3.1 میلیارد پوند برسد.

متاورس نوید بزرگی برای سازندگان بازی های موبایل است. در سال 2021، بازی‌های موبایل و برنامه‌های کاربردی نزدیک به 90.7 میلیارد دلار در هزینه‌های مصرف‌کننده ایجاد می‌کنند که مکانی عالی برای توسعه‌دهندگان و شرکت‌های متاورس است تا تلاش‌های خود را متمرکز کنند.

نتیجه گیری

در سال‌های اخیر، شرکت‌های توسعه‌دهنده اپلیکیشن موبایل طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. این به دلیل افزایش سریع استفاده از گوشی های هوشمند و گسترش دیجیتالی شدن است. در دنیای امروز، ما بیش از هر چیز دیگری مستعد راحتی هستیم.

این زمانی است که یک اپلیکیشن موبایل خوب به کارتان می آید. در نتیجه، توسعه یک اپلیکیشن موبایل پس از درک همه آخرین روندهای اپلیکیشن موبایل یک مفهوم فوق العاده است. روندهای مورد بحث در این مقاله مهمترین روند توسعه اپلیکیشن موبایل برای سال 2021 هستند. 

بدیهی است که آنها تنها نیستند. دنیای فناوری به سرعت در حال تطبیق با شرایط کنونی در دوران پس از کووید است. فناوری در حال توسعه تعدادی راه حل نوآورانه با هدف بهبود تجربه کاربر است. آنها موفق می شوند از محدودیت های قرنطینه جهانی عبور کنند.

برای موفقیت به عنوان یک توسعه دهنده، باید با روندهای فعلی فناوری همراه باشید و چیزهایی را ایجاد کنید که بازار می خواهد. اگر توسعه‌دهنده یا علاقه‌مند به فناوری هستید، بدون شک زمان ایده‌آلی برای یادگیری نحوه توسعه برنامه‌های تلفن همراه است.

از اینجا به بعد، آسمان بی حد و حصر است. اگر بودجه محدودی دارید و می‌خواهید هزینه توسعه اپلیکیشن موبایل را در سال 2022 کاهش دهید، یک شرکت برتر توسعه اپلیکیشن موبایل بومی را از بازار استخدام کنید. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *